Make your own free website on Tripod.com

Ошуканим повертають вклади і надію


Бібліотека жалобної літератури поповниться ще одним виданням. "До Чорно! книги голодомору письменника Володимира Маняка додасться Чорна книга трастів . Вона починатиметься відомим декретом відомого державного діяча -- предтечі сумнозвісних пірамід вітчизняного гатунку.

Цю літературну новину минулої п'ятниці повідомив письменник народний депутат, член фракції Батьківщина , а заразом голова всеукраїнської Спілки ошуканих вкладників Віктор Таран-Терен. Спілка і партія Батьківщина створили всеукраїнську мережу із повернення вкладів громадянам, які стали жертвами трастових авантюр. В офісі партії вісім ошуканих вкладників одержала .чеки, за якими вони можуть одержати свої вклади в Ощадбанку України. Ще сто осіб одер-жали аналогічні поштові перекази. Ці вклади були повернено з арештованого рахунку АТ Інніс-інвест .

Вручаючи чеки, лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко попередила: Сьогоднішня акція - тільки перший крок у встановленні соціальної справедливості і поверненні вкладів ошуканим громадянам України .

Спілка і партія спільно працюють всього один місяць. Але навіть за такий короткий термін уже встигли дещо зробити. Ю. Тимошенко взагалі вважає, що потрібно не дуже багато часу, аби повернути кошти. Зараз ми шукаємо, де ці гроші, на яких рахунках і хто їх власник. Проводимо реєстрацію, де, скількох вкладників і на яку суму кинули ... Розумієте, не має жодних проблем з поверненням вкладів. Потрібно мати тільки політичну волю...

Якраз волі, за словами лідера гіарoтїї, влада і не хоче проявити. Для неї - це не є пріоритетом, не є метою. Ще в бюджеті на 1999 рік, запевняє Юлія Володимирівна, було передбачено чіткі механізми, як повернути кошти громадянам. На жаль, їх не встигли втілити в життя через відомі причини. Хочу сказати, що в уряді трива-ла потужна боротьба за кожну копійку, за те, куди вона мала піти: на певні інтереси певних кланів чи на потреби України. Дилема постійна: чи залишити кошти в бюджеті, чи відда-ти тій або тій корпорації. На жаль, її завжди вирішують на користь корпорації. Тому ми започатковували цю роботу і вже є перші результати. Хочеться, щоб люди не втрачали надії. Щоб знали:.не все пропало. Гроші не мертві. Можна повернути все. І побу-дувати нормальну, заможну країну. Не за двадцять років. А за три-чотири. Тільки влада повинна бути духовною й інтелектуально досвідченою. Тільки чесна влада матиме програму відродження і команду відродження .

Сьогодні цього немає, стверджує Ю. Тимошенко. І з нею погоджувалися присутні в залі представники обласних відділень спілки. Справа не в конкретних особах. Справа зовсім не в тому, що поганий Президент чи його оточення. Просто сама система має іншу мету. Вона запущена на власний інтерес. І страждання людей, в тому числі ошуканих вкладників, її зовсім не бентежать.

Наступного місяця . Батьківщина разом із спілкою видаватиме гроші і повертатиме надію у регіонах.


Людмила КОХАНЕЦЬ.

Голос України
10 липня 2001 р.