Make your own free website on Tripod.com

"Батьківщина" - за повернення заощаджень

 

ВО “Батькіщина” та Спілка ошуканих вкладників уклали Угоду про соціальне партнерство.

Сьогодні мільйони українських громадян, які постраждали від шахрайської діяльності трастів, залишилися наодинці зі своїми проблемами. Влада практично усунулась від вирішення цього питання, хоча саме декрет “Про довірчі товариства”, який підписав прем'єр Кучма 17 березня 1993 р, і призвів до масового пограбування українського народу.

Проблема з поверненням коштів ошуканим вкладникам трастів нині не втрачає своєї актуальності,а на-впаки, загострюється на фоні наших мізерних зарплат і пенсій та високих цін на ліки і продукти харчування. Зрзуміло , що коли б людям, які повірили гарантіям уряду Кучми і віддали свої кровні до трастів селенгів, акціонерних товариств, повернули власні кошти, то це б хоч якоюсь мірою полегшіло їхне становище.

Проте ошуканим громадянам кошти трастів влада, повертати не збирається. Немає сумніву, що награбовані мільйони вже давно повивозили за кордон ті, кого сьогодні називають олігархами. Сподіватися ж на допомогу Генеральної прокуратури можуть хіба що дуже наївні громадяни. Але їх у нашій країні вже давно нема...

Саме тому постраждалі від трастів громадяни і об'єдналися у Всеукраїнську Спілку ошуканих вкладників та акціонерів, яка має свої регіональні відділення у всіх областях України і з якою люди ще пов'язують свої надії на краще. Тепер у них з'явилися більш зримі і реальні перспективи на повернення коштів: до вирішення цієї проблеми активно підключилася партія “Батькіщина”, з якою Спілка ошуканих вкладників та акціонерів України 22 травня уклала Угоду про соціальне партнерство.

Ось як прокоментував підписання такого важливого документа між цими двома впливовими організаціями голова правління Спілки ошуканих вкладників Володимир Марков:

“Наша Спілка ставить за мету по­вернення вкладів громадянам, які постраждали від шахрайської діяль­ності трастів. Ми переконані, що “Батьківщина” зможе реально допомогти у вирішенні цієї проблеми. Тим більше, що люди вже добре знають: і своєчасно виплачені зарплати, і пенсії, які регулярно отримували минулого року громадяни - то наслідок дій колишнього віце-прем'єра, голови партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко, яка відібрала гроші в олігархів і віддала людям. Тобто до неї є в людей довіра, А якщо є довіра, то буде й добра справа”

Голова Всеукраїнської Спілки ошуканих вкладників народний депугат України Віктор Терен, звернув увагу на конкретний, а не декларативний зміст підписаної угоди. Так, вона передбачає проведення Спілкою ошуканих вкладників разом із партією "Батьківщини" низки першочергових заходів, серед яких - реєстрація вкладників у масштабах всієї України, спільне опрацювання законодавчих актів стосуються проблеми трастів, ствррення позабюджетyого Фонду компенсації для виплати коштів вкладникам трастів і навіть проведення спільних акцій протесту, спрямованих на вирішен­ня невідкладних соціальних проблем.

Разом із тим Всеукраїнська Спілка ошуканих вкладників та партія “Батьківщина” не збираються замикати ся лише на проблемі трастів. Вони ставлять перед собою більш широке і об'ємне завдання, яке стосується практично кожного з нас це повернення людям тих трудових заощаджень які вони свого часу внесли на свої ощадні книжки. І ці заощадження таки мусять бути повернені, якщо ми справді хочемо побудувати в Україні суспільство справедливості й.добробуту.

Борис СЮСЬКО
голова київської міської організації "Наші вкради"

"Слово Батьківщини", 01 червня 2001 р. № 18 (25).