Make your own free website on Tripod.com

ВИСТУП НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ТЕРЕНА

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ 8 ЧЕРВНЯ 2001 РОКУ


Шановний Іване Степановичу! Шановні колеги! Ще Верховна Рада минулого скликання прийняла Постанову про звіт тимчасової депутатської комісії по перевірці фактів фальсифікації окремих положень Декрету № 23-93 від 17 березня 1993 року Кабінету Міністрів про довірчі товариства.

Третім пунктом цієї постанови було доручення Кабінету Міністрів в місячний термін внести на розгляд парламенту проект Закону про забезпечення відшкодування втрат громадянам, які постраждали внаслідок недобросовісної діяльності небанківських фінансових установ.

Доручення Верховної Ради уряд, а я нагадую, що це був не уряд Ющенка, тоді не виконав. Тодішньому уряду вдруге було дано доручення з цього питання, і Кабмін знову ніякого законопроекту з питань трастів так і не запропонував.

Верховна Рада сама робила спроби розблокувати процес повернення коштів ошуканим вкладникам трастів. Так, уже нинішнім парламентом була прийнята поправка до згаданої нами Постанови. Ця поправка, яку вніс депутат Михайло Павловський, зробила можливою виплату коштів ошуканим вкладникам трастів з категорії інвалідів 1 і 2 груп та ветеранів війни.

Однак, проблема трастів вимагає всебічного законодавчого вирішення. А тому хочу нагадати, що сьогодні у Верховній Раді є ряд законопроектів по трастах. Зокрема законопроект депутата, члена фракції "Батьківщина" Василя Онопенка. Ці законопроекти пройшли науково-юридичну експертизу, але не виносяться в зал засідань.

22 травня цього року відбулася Всеукраїнська конференція Спілки ошуканих вкладників, на якій була укладена угода про соціальне партнерство між Спілкою ошуканих вкладників та партією "Батьківщина". Отже, за дорученням конференції, а можна сказати, що, справді, за дорученням мільйонів громадян, яких пограбували трастівські злодії, наша фракція "Батьківщина" наполягає , аби на розгляд парламенту негайно було внесено законопроекти, які стосуються вирішення питання повернення коштів пограбованим громадянам. Адже проблема залишається і не можна робити вигляд, що вона зникне сама собою, її треба вирішувати.
І наостанці я хочу нагадати. Ще парламентом минулого скликання була створена депутатська слідча комісія, яка перевіряла, яким чином підписувався Декрет про довірчі товариства.

Із стенограми виступу члена цієї Комісії депутата Смирнова слідує, що коли Леоніду Кучмі, тодішньому Прем'єру принесли на підпис проект Декрету про довірчі товариства, і коли його застерігали про можливі негативні наслідки цього Декрету, то. знову ж таки він відповів таким чином, що сядь - і мовчи. Це із стенограми.

Якщо так відповідав Кучма, то це його проблеми, але ми не можемо сидіти і мовчати, ми маємо вирішувати цю наболівшу проблему.