Make your own free website on Tripod.com

РЕЗОЛЮЦІЯ
1-го з"їзду Всеукраїнської Спілки ошуканих вкладників
та акціонерів України

Ми, делегати 1-го з"їзду Всеукраїнської Спілки ошуканих вкладників та акціонерів України, сьогодні з"їхалися на наш велелюдний форум з усіх кінців нашої держави. Ми приїхали з Донецька і Чернігова, з Криму й Дніпропетровська, з Луцька і Миколаєва, з Полтави і Чернівців - ми приїхали звідусіль, де є пограбовані й ошукані люди, а вони сьогодні є повсюди в нашій країні.

Ми констатуємо, що за десять років незалежності нічого не зроблено, щоб повернути людям те, що в них пограбували. Жоден злодій, жоден олігарх, який множить свої валютні закордонні рахунки, не був покараний і не сів в тюрму. Зате люди залишилися наодинці зі своїми тяжкими життєвими проблемами, з мізерними пенсіями і зарплатами.

Ми знаємо, що за роботою нашого з'їзду уважно стежить все населення України. Люди надіються на нас з вами, а не на злодійську владу. Нас підтримує весь український народ. А тому ми є такою силою, такою потугою, яка зможе сказати і скаже своє вагоме слово на захист обдурених і пограбованих людей.

Ми сьогодні вовсеголос заявляємо, що більше не будемо чекати. Ми десять років ждали милості від влади, але тепер заявляємо - ми більше не будемо просити, ми вимагаємо. Наші вимоги рішучі і категоричні. Ось вони, наші вимоги:

1.Верховна Рада мусить негайно прийняти закони, які реально вирішують проблему повернення трудових заощаджень і вкладів.

2.Президент Кучма повинен припинити ганебну практику накладання вето на кожен закон, який захищає конституційні гарантії і соціальні права українського народу.

3.Українська влада повинна з усією рішучістю поставити перед Росією питання про повернення Україні 84 мільярдів рублів, які є власністю громадян України.

4.3аблоковані трудові заощадження мають використовуватися за бажанням вкладників для оплати комунальних послуг, за ліки, за навчання, за будівництво житла для молоді та на інші, вкрай необхідні життєві потреби населення.

5.Кабінету Міністрів закласти в державний бюджет суму, достатню для реального, а не принизливо-копійчаного, повернення трудових заощаджень громадянам. Уряд повинен негайно виробити положення про Фонд компенсації та створити Фонд уже в цьому році, визначивши достатні джерела його наповнення (в тому числі і з держбюджету).

6.Негайно припинити наступ на соціальні права українського народу, припинити зростаючу тенденцію невиплати зарплат, яка знову входить в практику після відставки уряду Ющенка-Тимошенко.


Ми залишаємо за собою право звернутися з поданням до Ради Європи та інших авторитетних міжнародних організацій, членами яких є Україна, з вимогою про повернення українським громадянам їхніх трудових заощаджень та вкладів. Спілка ошуканих вкладників звернеться з поданням до Європейського Суду з прав людини, рішення якого є обов'язковим для виконання Україною.

Ми будемо активно співробітничати з усіма громадськими організаціями, метою діяльності яких є соціальний захист їхніх членів. Ми будемо працювати над створенням Всеукраїнської Конфедерації громадських організацій.

Ми заявляємо про своє входження до виборчого блоку партії "Батьківщина" - до Форуму Національного Порятунку - і запевняємо, що не пошкодуємо ні сил, ні праці, щоб разом з партією "Батьківщина" досягти рішучої перемоги на парламентських виборах 2002 року. Ми будемо поглиблювати нашу співпрацю і наше єднання з "Батьківщиною", адже саме ця партія вже зробили і зробить завтра нові кроки, щоб повернути заощадження і вклади, щоб захистити пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни, багатодітних і одиноких матерів, чорнобильців - всіх, кому сьогодні живеться особливо тяжко.

Ми об'їдемо кожне місто й село, обійдемо кожну вулицю, кожен будинок і кожну оселю, але на виборах донесемо людям правду, переконаємо їх бути разом з нами, разом з "Батьківщиною", яка сьогодні є на передньому рубежі боротьби за справедливість і достойне життя наших громадян.

З нами - мільйони людей, з нами - вся Україна. До праці і боротьби за наші права! Ми - переможемо!